ایمپلنت دندان چیست؟

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد ، در صورتی که دندانی را از دست داده ایم چه راه هایی برای جایگزینی این دندان از دست رفته داریم ؟

روش های مختلفی نظیر بریچ های دندانی ، کاشت ایمپلنت و یا دست دندان ( پروتز های متحرک ) را می توان پیشنهاد داد .

اما در این قسمت قصد داریم در مورد روش ایمپلنت صحبت کنیم و شما را بیشتر با ایمپلنت دندان آشنا کنیم ، در ادامه با ما همراه باشید .

ایمپلنت دندان چیست ؟

اگر نگران این هستید که دندانی را از دست داده اید ، می توانید به این امیدوار باشید که با ایمپلنت دندان مجددا دندان داشته باشید و جای خالی آن پر شود .

ایمپلنت به پیچ ساخته شده از جنس تیتانیوم گفته می شود که در استخوان فک کاشته شده و جایگزین دندان از دست رفته می شود.

ایمپلنت‌ها همانند ریشه دندان طبیعی هستند که در استخوان فک جایگزین می‌شوند و می‌توانند باعث حفظ ساختار استخوان فک شوند

اگر فردی دندان خود را از دست بدهد ایمپلنت یا فیکسچر در اندازه همان ریشه به جای آن قرار داده می شود. فیکسچرها قطعاتی در اندازه دندان طبیعی می باشند. فیکسچر ها توسط ابزار بسیار دقیقی کنترل می گردند و توسط دستگاه های بسیار دقیق ساخته می شود.

پس تا به اینجا متوجه شدیم که ایمپلنت یکی از روش های جایگزینی دندان می باشد .

مراحل کاشت ایمپلنت چیست؟

مراحل کاشت ایمپلنت دندان با ایجاد بی حسی موضعی در ناحیه مورد نظر آغاز شده در نتیجه بیمار در حین جراحی هیچگونه درد ایمپلنت دندان را حس نخواهد کرد.پس نگران درد ایمپلنت و درد کاشت ایمپلنت دندان نباشید چراکه به کمک بی حسی ، درد این درمان به حداقل خواهد رسید .

سپس با توجه به طرح درمان انتخابی ، ایمپلنت در استخوان فک قرار می گیرد و برای اینکه ایمپلنت با استخوان پیوند خوبی برقرار کند به مدت سه الی پنج ماه  زمان لازم دارد.
پس از طی دوره پیوند استخوان ایمپلنت های پایه و بستری مقاوم را برای طرح درمان انتخابی فراهم می آورند.

در این فاصله زمانی برای شما پروتز موقت ( روکش موقت دندان ) طراحی می شود تا نظر نظر ظاهری ، غذا خوردن و همچنین صحبت کردن به مشکلی برخورد نکنید .سپس قالبگیری ایمپلنت انجام میشود.

پس از ساخته شدن روکش در لابراتور ، این روکش قرار گرفته می شود و شما دندانی که از دست رفته بود را جایگزین کرده و دیگر مشکلی نخواهید داشت .

تفاوت ایمپلنت ها و برند های ایمپلنت دندان چیست ؟

چه تفاوتی میان ایمپلنت های دندانی چیست ؟ کشور های ساخت آنها با یکدیگر فرق دارد ؟ آیا این ساخت در کشور های مختلف تاثیری بر روی کیفیت ایمپلنت دارند ؟

برند های موفق ایمپلنت دندان کدامند و ….

این تنها قسمتی از سوالاتی بود که در مورد انواع ایمپلنت دندان و برند های ایمپلنت دندانی از ما پرسیده شده و ما قصد داریم اطلاعات بیشتری در این مورد در اختیار شما عزیزان بگذاریم ، با ما همراه باشید .

کیفیت و جنس ایمپلنت متفاوت است و تجهیزات ایمپلنت با قیمت و کیفیت متفاوت تولید می شوند.

حال اگر بتوانیم از ایمپلنت با کیفیت استفاده کنیم و اصول جراحی دندان را به درستی رعایت کنیم، سالیان سال می توان از این ایمپلنت بدون هیچ مشکلی استفاده نمود.

هر قدر قیمت ایمپلنت کاهش یابد و اصول جراحی رعایت نشود، حساسیت ایمپلنت در برابر تروما(آسیب و ضربه) افزایش خواهد یافت.


در صورتی که هر گونه سوالی در مورد ایمپلنت داشتید می توانید با شماره 05138814151 در تماس باشید .

آدرس : مشهد – بلوار کوثر – بین کوثر شمالی دو و چهار – ساختمان پزشکان فارابی – طبقه سوم – کلینیک دندانپزشکی دکتر احتشام منش .

برای کاشت ایمپلنت در مشهد با شماره بالا در تماس باشید