میکرو دنتیستری – کاربرد میکروسکوپ دندانپزشکی

معرفی و آشنایی با خدمات درمانی کلینیک دکتر احتشام منش در این مقاله قصد داریم در مورد میکرو دنتیستری – کاربرد میکروسکوپ دندانپزشکی صحبت کنیم  . ما در کلینیک از میکروسکوپ زایس مدل Extaro300  برای درمان هایمان استفاده می کنیم . اما چرا باید در هنگام درمان از این میکروسکوپ دندانپزشکی استفاده کنیم ؟ و تکنیک میکرودنتیستری چه کاربردی دارد؟ در ادامه در مورد این تکنیک و همچنین این تکنولوژی پیشرفته ، بیشتر صحبت خواهیم کرد . میکروسکوپ دندانپزشکی یکی از ابزارها و همچنین تکنولوژی های بسیار پیشرفته درمانی  به حساب می آید بسیار کارآمد در دندانپزشکی به حساب می آید که ما در کلینیک برای درمان های زیبایی و ترمیمی از آن استفاده می کنیم . میکروسکوپ دندانپزشکی باعث افزایش دید، بزرگنمایی، نور کافی و همچنین ایجاد وضعیت مناسب برای ستون فقرات دندان‌پزشک می باشد .  

میکروسکوپ دندانپزشکی برای چه درمان هایی استفاده می شود  ؟

از میکروسکوپ ها در کلیه درمان های دندانپزشکی از جمله درمان های زیبایی ، ترمیمی ، درمان ریشه ( عصب کشی ) ، کاشت ایمپلنت ، جرم گیری و حذف تغییر رنگ های دندان ها می توان استفاده نمود . ما برای تمامی درمان هایی که ترمیمی و زیبایی هستند از تکنیک میکرودنتیستری استفاده می کنیم . درمان هایی مانند ، ترمیم کامپوزیت ، ترمیم آمالگام ، لمینت ، کامپوزیت ونیر .  

میکروسکوپ زایس Extaro300

  حالت Fluorscence با مشخص کردن مرز بین بافت طبیعی دندان و رزینهای کامپوزیتی به کاربر می کند که ضمن ترمیم قسمت پوسیده حداکثر بافت سالم دندان حفظ شود.
  • حالت NoGlareبازتابهای نورناشی از سطح دندان را مهار کرده دیدن در نور واقعی و طبیعی را امکانپذیر می کند.
  • حالت true lightاین میکروسکوپ مانع از پلیمریزاسیون زودهنگام کامپوزیت می شود.
  • Varioskop®230برای تنظیم فاصله کانونی بی سابقه 200-430 mm
  • طراحی ارگونومیک: تسهیل کننده موقعیت کار، کمک به جلوگیری از درد کمر و گردن و ستون فقرات
میکرو دنتیستری - کاربرد میکروسکوپ دندانپزشکی  

مزایای میکرو دنتیستری

  با استفاده از میکروسکوپ درمان راحت تر انجام می شود و همچنین درمان به روش محافظه کارانه تر انجام می شود. دندانپزشک می تواند به کمک تکنیک میکرودنتستری منطقه کوچکی را با دقت بیشتری درمان کند و کل درمان نتیجه بهتری خواهد داشت. با استفاده از میکروسکوپ دندانپزشکی و با توجه به این که دستگاه باعث می شود تا دندانپزشک قادر باشد آناتومی و ساختار دندان را چندین برابر بزرگتر از اندازه عادی آن مشاهده نماید ، دندانپزشک می تواند از ایجاد تماس با بافت لثه و دندان های مجاور در طول درمان خودداری کند . از آنجا که میکروسکوپ Extaro300 از میکروسکوپ هایی می باشد که به دوربین و مانیتور متصل می شوند، دندانپزشک بهتر می تواند شرایط دندان و دلیل نیاز به درمان و پروسه درمانی را برای بیمار توضیح دهد و همچنین مستند سازی آن راحت تر خواهد بود و همچنین قبل و بعد درمان به کمک میکروسکوپ عکس گرفته می شود و بیمار می تواند آنرا ببیند.  

میکرو دنتیستری – کاربرد میکروسکوپ دندانپزشکی

با توجه به مواردی که ذکر شد ، از شما عزیزان دعوت می کنیم ویدئو زیر را مشاهده کنید تا بتوانید اطلاعات بیشتری در مورد تاثیر میکروسکوپ در دندانپزشکی را بدست بیاورید .  
شما عزیزان می توانید جهت رزرو وقت خود با شماره 05138814151 در تماس باشید .